Kdo jsem

Jsem žena, které se život díky cestě osobního rozvoje pozitivně proměnil. 

Poselství v mých snech, intuice a naslouchání pocitům mně byly na této cestě důležitými pomocníky.

Jaké je to dnes?

Ráno se probudím, cítím se odpočatě a cítím novou energii. Pamatuji si svůj sen. V klidu u šálku ranní kávy si ho zapíší a popřemýšlím nad jeho POSELstvím. To je již můj zavedený, oblíbený ranní rituál. Můj obličej zdobí úsměv a těším se na to, co přinese nový den.

Mám čas pro sebe a své blízké. Mám čas věnovat se tomu, co mě baví. Našla jsem totiž po letech vysněnou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Slýchávám od svého okolí – „konečně netrávíš celý svůj život v práci!“.

Na procházce v přírodě vnímám krásu, čerstvý vzduch, ptačí zpěv. Již to nejsou jenom nekonečné myšlenky, zaslepenost, nevědomost.

Vyléčila jsem se z nespavosti. Již několik let usínám bez léků na spaní. Cítím za to velikou vděčnost. Tato záležitost byla zlomová, protože se mi po letech začaly znovu zdát sny. Moje duše mohla ke mně po dlouhé době zas mluvit.

Plním si své sny. Jako dítě jsem vždy chtěla hrát na klavír. Neměli jsme však na něj peníze. Koupila jsem si ho a mám soukromé lekce. Prošla jsem treky v Himalájích v Nepálu a v Malém Tibetu. Dlouhé roky jsem snila o životě mimo ruch velkoměsta, poblíž přírody a ono se mi to splnilo.

Miluji smích a situace, když rozesměji druhé.

Rodina mi říká, „Dáši, vidíme v tobě pozitivní změnu“. Přátelé zas – „ty záříš!”

Přicházejí mi do života lidi, kteří se mnou rezonují.

Znovu prožívám pocity dětské radosti. Dějí se zázraky.

Cítím, že život má smysl.

Ještě před pár lety jsem však tápala ve tmě

Psal se rok 2009, bylo mi 28 let. A jak to v té době vypadalo v mém životě?

 • Práce
  Navenek našlápnutá kariéra. Práce na 10-12 hodin denně. Ve skutečnosti jsem byla vystresovaná, nevyspalá, unavená, zoufalá. Když jsem si v jeden nedělní večer představila, co mě v práci čeká, zjistila jsem, že to v tomto stavu jednoduše nezvládnu. V pondělí ráno jsem měla jet na služební cestu, pracovala jsem v té době v korporátu. Namísto toho jsem poprvé v životě šla k lékařce, vysvětlila jsem situaci s prosbou o neschopenku.
 • Partnerský vztah
  Byla jsem ve vztahu s mužem, který si mě nevážil. Byl to vztah, který mě ničil, a trvalo to již několik let. Nebyla jsem schopna z něj odejít, protože jsem se bála samoty ve velkém městě.
 • Zdraví
  Trápila mě nespavost se závislostí na lécích na spaní. Nezdály se mi žádné sny. Trvalo to již několik let. Lék někdy zabral jenom na dvě hodiny. Bylo hodně nocí, kdy jsem nespala vůbec. Vyhledala jsem odbornou pomoc, ale nikam to nevedlo. Ve dne jsem neměla žádnou energii. Fungovala jsem v té době jako chodící mrtvola.
 • Já - introvert
  Měla jsem bloky mluvit o svých pocitech, potřebách, o sobě. Všechno jsem si držela v sobě. Nedokázala jsem třeba otevřeně mluvit o své nespavosti. Moji přátelé a partner mnohé důležité věci o mě a mé minulosti nevěděli. Prožívala jsem takové peklo uvnitř sama sebe.

Byl to totální zásek, neschopnost se hnout z místa. Život mi nedával smysl a nevěděla jsem, jak z toho ven. Měla jsem zároveň strach něco změnit.

Kamarádka mi doporučila terapeutku. Nikdy předtím jsem u žádné nebyla. Měla jsem obavu za ní jít i proto, že budu muset o svých problémech otevřeně mluvit s někým cizím. Překonala jsem to a vyrazila jsem. Dostala jsem od ní ultimátum: „Dáš výpověď v práci a až to uděláš, pak se vrať a já ti pomůžu.“

Lekla jsem se. V duchu si říkám – hypotéka na krku, k tomu žádná energie si hledat novou práci. 

Na chvíli jsem si dovolila si alespoň pohrát s tou myšlenkou odchodu. A co se stalo? Příval radosti. Silný jako vodopád. Popustila jsem uzdu fantazie a hrála si dál – odejdu z té práce a nebudu si nějakou dobu nic hledat, udělám si PRÁZDNINY. Mohla bych nějaký čas žít ze svých úspor. Následovala další vlna radosti.

A po pár dnech jsem udělala ROZHODNUTÍ – JDU DO TOHO! Nastal tak u mě bod zlomu...

V práci jsem skončila, odešla jsem od svého přítele, odstěhovala jsem se ze svého bytu a dopřála jsem si několikaměsíční VOLNO.

Nastoupila jsem pak cestu seberozvoje, začala se učit nové věci. Na různých seminářích jsem objevovala témata jako rodinné konstelace, sebeláska, zdravé hranice, očekávání, komfortní zóny, životní poslání atd. Často jsem si u toho kladla otázku – proč nás tyto věci ve škole nikdo neučil?

Prošla jsem si několika zásadními změnami ve všech oblastech života, které mě výrazně posunuly. Hodně jsem se na té cestě naučila. Ne jenom o sobě.

Překonala jsem různé strachy. Naučila jsem se sdílet a komunikovat. Naučila jsem se naslouchat intuici, svým pocitům a nyní se nimi v životě řídím. Přetavila jsem odpor ke změně na lásku k ní. Není to nikdy jednoduché, je to bolest, která však po čase odezní a výsledek vždy stojí za to.

Změnou životního stylu, prací na sobě a alternativní medicínou se mi povedlo se z nespavosti vyléčit. Začaly se mi po letech zdát sny a otevřel se mi tak úplně jiný, do té doby nepoznaný svět.

Pustila jsem se do hlubšího studia práce se sny a do intenzivní práce s těmi mými. Stalo se to mou vášní. Poznala jsem smysluplnost a důležitost poselství ve snech, staly se mým rádcem a pomocníkem na cestě sebepoznání.

S nadšením sdílím části ze svého příběhu, a to vždy když cítím, že bych tak mohla pomoct. Vždy, když vidím, že se někdo v nějakém bodě zasekl a má strach. Baví mě motivovat druhé udělat alespoň ten první krůček ke změně. Což někdy může znamenat jenom to, že nad tím člověk alespoň začne uvažovat.

Se stejným zápalem motivuji lidi se více zajímat o to, co se jim v noci zdá.

Došla jsem na své cestě k dalšímu zásadnímu zvratu...

... a to sdílet příběhy z cesty svého hledání a poznání o práci se sny v článcích na mém blogu a v elektronických knihách, které připravuji.

Je to pro mě sice krok do neznáma a vykročení z velké komfortní zóny, ale následuji tím silný pocit smysluplnosti a naplnění. Cítím totiž, že šíření povědomí o tématech seberozvoje, spirituality a práce se sny je velmi užitečné.

Pokud jste ve svém životě nespokojení, ráda bych vás inspirovala a motivovala svými příběhy k té vaše proměně. Chtěla bych vám ukázat, že lze žít jinak, že je možné se odrazit ode dna a posunout se v životě dál.

Snové rady pomáhají mně, pomáhají jiným a můžou pomoct i mnoha dalším lidem, kteří si svých snů ještě nezačali všímat. Je možné takto nalézt cestu ven z obtížné situace, najít ve svém životě ztracený klid a hlavně jít životem v souladu se svou duší.

Informace na mých stránkách jsou i pro ty, kteří jsou na své cestě seberozvoje a v práci se sny teprve v začátcích, hledají a potřebují víc informací, vodítka, inspiraci.

Udělejte první anebo druhý krok naproti volání své duše!